Головна   |   Як нас знайти   |   Зворотній зв'язок   |   Контакти  


 Екскурсії 

Екскурсії ДО одеської обсерваторії.  Екскурсії проводяться в парку імені Т.Г. Шевченка на службовій території астрономічної обсерваторії. Екскурсії проводяться у складі групи 10 - 50 осіб. Групи формуються екскурсійними бюро, або особою, відповідальною за екскурсії в обсерваторії.

Стандартна програма екскурсії включає в себе:

  • перегляд науково-популярного фільму в планетарії;
  • оглядова лекція на космічну тематику;
  • екскурсія на телескоп і перегляд об 'єктів, видимих на небі.

Екскурсії проводяться, як правило, ввечері і займають близько двох годин.

Для дитячих груп можливі скорочені екскурсії вдень тривалістю близько години. Такі екскурсії, зазвичай, включають відвідування планетарію та екскурсію на телескоп.

Екскурсії проводять співробітники обсерваторії та кафедри теоретичної фізики та астрономії: Базей О.А, Шахруханов О.Ш, Мурніков Б.О., Базей Н.В., Ющенко В.А., Кейр Л.Е.

Контакти: тел. 700 9665 , 067 482 7670  - Леонід

Планетарій. У планетарії розроблено цикл мультимедійних розповідей про космос для дітей дошкільного та шкільного віку. Ми наочно пояснюємо чому день змінюється вночі, а за зимою приходить весна; чому Місяць завжди повернений до нас однією стороною і як на зоряному небі знаходити сузір 'я. У планетарії можливо здійснити подорож по великих планетах Сонячної системи і відправитися у міжзоряний політ. Ви можете заздалегідь обговорити потрібну тему по телефону.

Контакти: facebook.com/pg/planetarium.odessa

тематичні лекції. Кожної неділі о 16 годині в планетарії університету проходять тематичні зустрічі з актуальних питань сучасної астрономії. Ми розповідаємо про відкриття, зроблені нещодавно і про фундаментальні основи світобудови. У програмі подорожі планетами Сонячної системи та знайомство зі світом зірок, квазарів і чорних дір. Під час зустрічі в планетарії ми обов 'язково демонструємо зоряне небо майбутньої ночі: сузір 'я зодіакального поясу, положення яскравих планет і Місяця. Під час зустрічі використовуються мультимедійні можливості планетарію. Запрошуються усі бажаючі.

ФЕСТИВАЛІ АСТРО. КОНЦЕРТИ БАРДІВСЬКОЇ ПІСНІ.

ЕКСКУРСІЇ НА СТАНЦІЮ В С.МАЯКИ. Співробітники обсерваторії проводять екскурсії на діючій станції спостережень у селищі Маяки (40 км від Одеси). Станція спостережень була заснована у 1957 році. 

У програмі екскурсії:

  • відвідування радіотелескопа УРАН-4;
  • відвідування телескопа АМТ - 800 (діаметр дзеркала 800 мм);
  • відвідування телескопа АЗТ - 3 (діаметр дзеркала 480 мм);
  • відвідування телескопа РК - 400 (діаметр дзеркала 400 мм);
  • екскурсія зоряним небом;
  • перегляд у телескоп об 'єктів, видимих на небі.

Екскурсії проводяться ввечері і займають не менше двох годин.

Контакти: тел. 700 9665 , 067 482 7670  - Леонід

АСТРОНОМІЧНА ШКОЛА. Школою керує Владислава Ігорівна Марсакова, доцент Кафедри теоретичної фізики та астрономії (ТФА) ОНУ. Заняття проводяться по понеділках і четвергах з 15:30 на фізичному відділенні ФМФІТ ОНУ (Пастера, 42) і по суботах з 17:00 в Астрономічній обсерваторії (АО) ОНУ.

Интернет-сторінка: facebook.com/groups/children.astro.club 

КЛУБ ЮНИХ АСТРОНОМІВ. Кожної неділі о 14.00 та кожної середи о 17.00 в навчальній аудиторії Астрономічної обсерваторії проводяться зустрічі в клубі юних астрономів. Заняття призначені для захоплених дітей віком від 9 до 14 років. Протягом навчального року з використанням мультимедійного обладнання обсерваторії ми вивчаємо небесні тіла Сонячної системи, будову зірок, зоряні карти, вчимося знаходити сузір 'я і яскраві планети на нічному небі і під куполом нашого цифрового планетарію.

Коли діти засвоюють необхідний обсяг знань про навколишній світ, ми пробуємо вирішувати якісні завдання: шукати відповіді на питання "чому?" і "як?"

Потім приходить черга нескладних астрономічних завдань із використанням вмінь, отриманих на уроках математики в школі. Частина часу відводиться для вивчення астрономічних інструментів - телескопа і бінокля. В аудиторії ми розбираємо невеликий телескоп, а з настанням теплого сезону піднімаємося у башту телескопа-рефрактора Кука і вчимося застосовувати отримані в навчальній аудиторії знання на практиці.

Протягом року діти готують невеликі повідомлення на теми астрономії, що їх цікавлять. Це вчить шукати інформацію, розуміти і представляти знайдене, розповідати про свою роботу, відповідати і формулювати свої питання.

Заняття проходять за підтримки Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання. Веде заняття доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І.Мечникова Базєй Олександр Анатолійович.

Интернет-сторінка: facebook.com/groups/excursion.teleskop.odessa Вгору    Назад